Průběh prodeje nemovitosti

Možná jste právě udělali jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě – rozhodli jste se prodat vaši nemovitosti. Teď kroužíte v internetových vodách a snažíte se najít toho správného realitního parťáka, který vám bude k ruce a pomůže vám. Zjistěte, jak probíhá prodej v mé režii.

01.

Haló, tady Tereza Zelenková

Než se pustíme do závazného domlouvání, spojíme se telefonicky. Už po pár větách zjistíte, jestli jsme na stejné vlně a budete se se mnou chtít sejít. Pokud si sedneme, potkáme se na osobní schůzce, kde probereme nemovitost a základní body spolupráce. Ukážu vám, jak pracuji a domluvíme se, jestli bude třeba nemovitost nějakým způsobem vylepšit (třeba vymalovat stěny v obýváku). 

02.

Bez strategie se neobejdeme

Každý prodej i zákazník je jiný. Proto ke spolupráci přistupuji vždy individuálně. Po úvodní schůzce zjistím potřebné informace o dané lokalitě, připravím odhad ceny nemovitosti a sestavím marketingovou strategii přímo na míru, kterou vám představím na další schůzce. Tam odpovím na všechny vaše otázky a pokud za vás bude vše v pořádku, podepíšeme smlouvu o výhradním zastupování. Abychom potenciálním zájemcům nabídli co největší množství relevantních informací, vyplníme společně údaje například o poplatcích za služby, poskytovateli internetu, řemeslnících v okolí a dalších zajímavostech. 

03.

Pozvu na pomoc ostatní odborníky

Celou dobu prodeje nám bude k dispozici právník, který se postará o bezchybné smlouvy a odpoví na všechny naše otázky. Před přípravou inzerátu zkontroluji nemovitost a v případě potřeby zajistím zatraktivnění prostoru pomocí home stagingu. Poté oslovím profesionálního fotografa a kameramana, kteří se postarají o bezchybnou prezentaci nemovitosti. V případě zájmu můžeme využít i grafickou vizualizaci, 3D virtuální prohlídku nebo atraktivní záběry z dronu. Pozvu také stavebního inženýra, který zhodnotí stav nemovitosti. 

04.

Oslovím relevantní zájemce

Nabídku vyvěsím nejen na inzertních serverech. Abych ji dostala k relevantním zákazníkům, využiji i moc online reklamy a sociálních sítích. Jakmile se ozvou první zájemci, prověřím je stručným dotazníkem. Před samotnou prohlídkou zkontroluji každý detail a navodím v bytě nebo domě příjemnou atmosféru. Uklidím, připravím drobné občerstvení, zapálím svíčky nebo zatopím v krbu. To proto, aby se v něm zájemci cítili jako doma. 

05.

Společně vybereme ideálního zájemce

Po absolvování všech prohlídek si společně sedneme a probereme plusy i mínusy jednotlivých potenciálních kupců. Nastíním vám informace o každém z nich – finální rozhodnutí bude ale samozřejmě jen na vás. 

06.

A co prodej formou aukce?

Dobrá příprava často přináší ovoce. Díky kvalitní prezentaci a online propagaci se může stát, že se nám ozve hned několik kvalitních zájemců, mezi kterými se zkrátka nebudeme umět rozhodnout. Abychom dali všem stejnou šanci, můžeme uspořádat prodej formou aukce. V takovém případě zájemce předem upozorním a na prohlídce jim rozdám potřebné podklady. Stanovíme termín pro podání jejich nabídek, které poté vyhodnotím a společně vybereme tu nejlepší.  

07.

Plácneme si

Po výběru kupujících začíná vyjednávání, podpisy smluv, práce s daty a řešení hypotéky. O vše se postarám za vás. Zajistím podklady z katastru, převod energií i komunikaci s právníky a bankou. Na vás bude už jen dorazit na poslední schůzku, na které s kupci podepíšeme za účasti právníka a ideálně i hypotečního specialisty smlouvu. 

08.

Než se rozloučíme

Před tím, než se úplně rozejdeme, nastává ten nejdůležitější okamžik. Naposledy se sejdeme i s kupujícími a s předávacím protokolem a klíčemi jim odevzdáme i nemovitost. A abyste měli památku i na mě, rozloučím se s vámi i kupujícími lahví dobrého vína. Po pár dnech od prodeje kontaktuji nové majitele a zjistím, zda jsou spokojení a je vše v pořádku. Ráda také doporučím zajímavá místa k návštěvě, dobrou hospodu nebo kvalitní školku. V naprosté většině případů zůstávám nadále v kontaktu i s prodávajícími, protože se z nás v průběhu celého procesu stanou přátelé.

Zní vám to jako prodej přesně podle vašich představ?
Tak se mi ozvěte.

+420 775 577 992

nebo mi napište